11.11 Singles' Day 2021
11 Kasım Singles' Day zamanı, burada indirim kodları, indirim kampanyaları ve Aliexpress, Trendyol, N11 gibi mağazalarda yapılan indirimleri bulacaksınız.

  • En beğenilen mağazalar
  • Kategoriler

Singles' Day 11.11 Nedir?

Singles' Day, gerçek bir alışveriş bayramı olduğu Çin'den geliyor. Bu günde, Alibaba ve AliExpress gibi en büyük Çin mağazaları, müşterilerin ihtiyaç duydukları her şeyi sansasyonel indirimlerle satın almalarını sağlamak için fiyatlarını çok sert bir biçimde düşürüyor. Kampanya aynı zamanda Global Alışveriş Festivali adı altında da faaliyet gösteriyor. Sadece Asya'daki mağazaların değil diğer ülkelerden mağazaların ve markaların da oyuna katılması yönünde bir trend olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin Türkiye'de N11 her yıl düzenli olarak 11.11 indirimlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca 11.11'de aynı zamanda Dünya Bekarlar Günü'nü kutladığımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Bekar değilseniz de hiçbir şey kaybetmiş sayılmazsınız!- indirim kodları, kampanyalar ve bu özel gün için düzenlenen diğer tüm etkinlikler herkesin kullanımına açıktır.

Singles' Day 11.11 Ne Zaman?

Singles' Day her yıl 11.11'de düzenlenmektedir. Black Friday'den farklı olarak özel bir günün kutlaması değildir. Böyle bir tarihin seçimi elbette ki tesadüfi değildir. Yan yana dört tane bir, yalnız olmanın faydalarını kutlamak veya bununla ilişkili üzüntülerin yasını tutmak için bir araya gelen bekarları sembolize etmektedir. 11.11'de düzenlenen kampanyalar, insanları alışveriş yapmak ve birbirlerine küçük hediyeler vermeleri için birlikte vakit geçirmeye teşvik ediyor.

Singles' Day 11.11 Kampanyaları

11 Kasım'daki Singles' Day yani Bekarlar Günü, harika kampanyaların yapıldığı bir zamandır. Şaşırtıcı fırsatlar, çoğunlukla AliExpress, BangGood veya Gearbest gibi Çin e-ticaret mağazalarında bulunabilir. Türkiye pazarı söz konusu olduğunda, N11, Trendyol, Morhipo gibi büyük e-ticaret mağazaları etkinliğe katılmaya istekli. Ne bekleyebilirsiniz? Kesinlikle büyük indirimler! Birçok ürünü çok daha ucuza satın alacaksınız, bazıları neredeyse yarı yarıya indirimle. Bekarlar günü için AliExpress, kampanyalarına ek olarak, her yıl bir sonraki satın alımınız için 10 hatta 20 dolar değerinde kuponlar kazanabileceğiniz çekici yarışmalar hazırlar. Eğlence ve indirimler erken başlıyor, bu yüzden promosyonları 1 Kasım'dan itibaren erken bir zamanda takip etmeye değer!

11.11 Singles' Day Bekarlar Günü'nün Hikayesi

11.11. Singles' Day yani Bekarlar Günü, Nanjing Üniversitesi'nden dört Çinli öğrencinin girişimiyle, tarihteki dört bekardan esinlenerek oluşturuldu. Onlara dört yalnız insanı hatırlattılar. Bekar olmayı birlikte kutlamanın harika bir fırsat olduğunu söylediler. Başlangıçta gelenek sadece öğrenci çevrelerinde biliniyordu, ancak hızla ülke geneline yayıldı. Her ne kadar bu geleneğin merkezinde arkadaşlarla tanışma ve keyifli bir ortamda vakit geçirme olsa da, dükkanlar bunu çabucak kaptı. Başlangıçta, küçük ve özel dükkanlar kampanyalarıyla baştan çıkarıcıydı ve insanlar kendileri ve arkadaşları için hediye olarak küçük şeyler almaya hevesliydi. Bu durum, Alibaba'nın bekarlar için Küresel Alışveriş Festivali'ni düzenlediği 2009'da değişti. Festival büyük bir başarıya imza attı! O zamandan beri düzenli olarak tekrarlandı ve her yıl yeni marka ve mağazalar kampanyaya katılıyor.

Singles' Day Cyber Monday Yani Siber Pazartesiyi Geçti

Hem Black Friday hem de Cyber Monday dünyada çok yaygın ve karlı olsa da Singles' Day de onlarla aynı ligde. Singles' Day günü için satış gelirleri, örneğin 2012'den bu yana Cyber Monday gününden daha yüksek, hatta bir kaç kat daha yüksek! 2019 Bekarlar Gününde, kampanyaların başlangıcından sonraki 24 saat içinde, Çinli dev Alibaba'nın tek başına 268,4 milyar yuan veya 38,4 milyar ABD doları tutarında rekor satış gerçekleştirdiğini belirtmek yeterli durumu özetlemek için yeterli. Bu, Amazon'un önceki çeyrekte kazandığından daha fazla ve Alibaba oyunculardan sadece biri! Potansiyel çok büyük çünkü tüketiciler, alışverişte büyük miktarlarda tasarruf sağlayan Bekarlar Günü kampanyalarını seviyor.