Sevgililer Günü Hediyeleri
Sevgililer Günü Hediyeleri

  • En beğenilen mağazalar
  • Kategoriler

Sevgililer Günü İndirimlerini Kaçırma

14 Şubat Sevgililer Günü adım adım yaklaşıyor. Her sene heyecanla beklenen bu büyük gün, sevgilinize veya eşinize duyduğunuz sevgiyi ve verdiğiniz değeri gösterebileceğiniz tek gün olmasa da, aşkınızı bir kez daha tazeleme fırsatı sunuyor. Karşılıklı duyulan hislerin samimi bir şekilde dile getirilmesine olanak tanıyan senenin bu özel gününde, mutlulukları paylaşabilir, birlikte yaşanan ve daha uzun yıllar boyunca yaşanacak olan güzel anlara bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

Sevgililer Günü Tarihçesi

Binlerce yıldır kutlanan ve aşıkların bir sembolü haline gelmiş olan 14 Şubat Sevgililer Günü'nün aslında oldukça uzun bir tarihi var. Eski Roma’da, Roma Tanrılarının ve Tanrıçalarının kraliçesi ve aynı zamanda kadınlık ve evlilik Tanrıçası olarak bilinen Juno için kutlanan bu günü, 15 Şubat tarihinde Lupercalia Bayramı izlerdi. Lupercalia Bayramı, bekar gençlerin bir günlüğüne de olsa, çekiliş yaparak birbirine partner olduğu ve bayramı birlikte kutladıkları bir gündü. Roma İmparatoru 2. Claudius, ailelerini terk etmek istemediklerinden, ordusunda savaşacak asker bulamamaktan yakındığı için, Roma’daki tüm evlilikleri kaldırmıştı. Bu nedenle, Lupercalia Bayramı toplum arasında çok önemli görülürdü. Aziz Valentine ise, İmparator 2. Claudius zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Claudius’un zalim bir imparator olduğunu düşünen Aziz Valentine, Aziz Marius ile birlikte, yasağa rağmen genç çiftleri gizlice evlendirmeye devam ediyordu. Bir süre sonra, Claudius bu durumdan haberdar oldu. Aziz Valentine kısa zaman içinde tutuklandı, ceza olarak dövülerek öldürüldü ve 14 Şubat 270 tarihinde gömüldü. O günden beri her yıl 14 Şubat tarihi Sevgililer Günü olarak kutlanıyor.

Bu sene sevgilinizi veya eşinizi sevindirecek ve belki biraz da şımartacak bir Sevgililer Günü hediyesi almak istiyor, ancak işe nereden başlayabileceğinizi bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız listeye bir göz atabilirsiniz. En romantik Sevgililer Günü hediyeleri Alebarat’ın sadece 14 Şubat’a özel indirim kampanyalarıyla sevdiklerinizin gönlünü fethetmeye hazır.

Sevgililer Günü Hediye Fikirleri

Sevgililer Günü'nden bir hafta önce başlayacak olan özel kampanyalarda Trendyol, Morhipo, Markafoni, Defacto ve n11 gibi mağazalarda kullanabileceğin indirim kuponu ve hediye çeki gibi fırsatlardan faydalanarak daha önceden yapmayı planladığın ayakkabı, giyim ya da kozmetik ürün alışverişlerini biraz daha ucuza yapma şansın olacak. Bunun yanı sıra kitaptan, çiçeğe yüz gülümseten küçük hediyeler keşfedebileceğin mağazalar şöyle:

Çiçek Sepeti

Hiç kuşkusuz, çiçekler bir kadına duyduğunuz sevgiyi göstermenin en zarif yollarından biridir. Güzel bir çiçek buketi alıp da mutlu olmayan bir kadın yoktur. Çiçek Sepeti, her sene olduğu gibi bu yıl da, 14 Şubat Sevgililer Günü için birbirinden güzel ve kokusu tüm odayı dolduracak gül aranjmanları hazırlıyor. Bunun yanı sıra, hem kadınlara hem de erkeklere hediye edilebilecek Sevgililer Günü sürprizleri sunuyor. Sevdiklerinizi tüm dünyada aynı günde kutlanan bu anlamlı günde mutlu etmek için, ciceksepeti.com adresini ziyaret edebilir, yüzlerce hediye seçeneği ve çiçek buketi arasından duygularınızı en güzel ifade edeni seçerek, online siparişinizi şimdiden verebilirsiniz.

D&R

En güzel 14 Şubat hediyelerinin bir diğer adresi D&R olabilir. Dr.com.tr adresinde, peluş ayılardan Sevgililer Günü defterlerine, hem klasik hem de hiçbir zaman değerini yitirmeyecek bir hediye seçeneği olan kitap ve müzik albümlerinden yastıklara kadar pek çok alternatif bulabilirsiniz. Alebarat da bu özel günde sizi ve sevdiklerinizi yalnız bırakmayarak, 14 Şubat’a özel indirim kodları sunuyor. Online alışverişlerinizi tamamlamadan önce, bizi de ziyaret etmeyi unutmamanızı önemle hatırlatıyoruz.

İdefix

14 Şubat Sevgililer Gününde, erkeklere hediye bulmak kadınlardan biraz daha güç olabiliyor. Bunun nedeni, erkeklere uygun ürün çeşitliliğinin kadınlara nazaran biraz daha dar olması. Eğer siz de, erkek arkadaşınıza ya da eşinize farklı bir Sevgililer Günü hediyesi almak istiyorsanız, idefix.com adresini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Özellikle elektronik ürünler ya da hobi ürünleri, erkeklerin en çok hoşuna gidecek alternatifler arasında olabilir. İdefix.com adresinde her bütçeye uygun sayısız seçenek yer alıyor. Bunun yanı sıra, erkek arkadaşınız ya da eşiniz sıkı bir okur sever ise, keyifle okuyacağı yazarların eserlerinden oluşan bir kitap seti alabilir ya da çok satanlar listesinden, kitap zevkine uygun eserler bulabilirsiniz.

Zet.com

Kadınları mutlu etmenin yolu, onlara başka hiçbir yerde bulamayacakları, özgün tasarımcıların ve butiklerin ürünlerini hediye etmekten geçer. Eğer siz de kalbinizin sahibine benzersiz bir Sevgililer Günü hediyesi vermek istiyorsanız, zet.com’u hemen ziyaret edin. Onlarca farklı kategoride yüzlerce ürün arasından, hayat ortağınızın zevkine ve stiline uygun bir ürün bularak, onu sandığınızdan çok daha fazla mutlu etmenin keyfini çıkarın.

Babil

Kitap dünyasının kahramanı Babil, babil.com adresinde hem erkeklerin hem de kadınların kalbini 12’den vuracak ürünler sunuyor. Sevdiklerinize en sevdikleri eserin kitap kapağından oluşan ajanda ve defterler ya da diledikleri gibi alışveriş yapabilecekleri hediye çekleri vererek, bu Sevgililer Gününün kahramanı siz olabilirsiniz. Her sene aynı hediyeleri vermekten bıktıysanız, bu sene bir değişiklik yapıp, babil.com adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Gördüğünüz gibi, bu 14 Şubat’ta online alışveriş yapabileceğiniz ve aşkınızı bir kez daha ilan edebileceğiniz pek çok özel adres var. Bu sene online alışverişlerinizi nereden yaparsanız yapın, Alerabat’ın 14 Şubat’a özel indirim kampanyaları sayesinde, bütçe derdine düşmeden, gönlünüze göre bir hediye almanın ayrıcalığını yaşayabileceksiniz. Şimdiden sevginizi dolu dolu yaşayacağınız bir gün dileriz!

Buldumbuldum.com

Bu sene 14 Şubat’ta bildiğiniz tüm geleneksel hediyeleri unutun! Hafızalardan silinmeyecek bir hediyeyle sevdiklerinizin gönlünde taht kurmaya hazırsanız, buldumbuldum.com adresinde sizi bekleyen ürünlere hızlıca göz atalım. İsme özel ve dilediğiniz mesajı veren yastıklar, birlikte çekilmiş romantik bir karenizin basılı olduğu kupalar, puzzle’lar, takvimler, çikolatalar, çakmaklar, bunun yanı sıra, kadınlara ve erkeklere özel hediye setleri buldumbuldum.com adresinde, parmaklarınızın ucunda sizi bekliyor. Kişiye özel yüzlerce hediye seçeneğiyle bu yıl rutin hediye zincirinden çıkarak, harika bir Sevgililer Günü hediyesiyle ilişkinize yepyeni bir anlam kazandırabilirsiniz.